Telenoika
Telenoika :: Resolució Ajuts a la producció i a la recerca 2011

Telenoika :: Resolució Ajuts a la producció i a la recerca 2011

RESOLUCIÓ DELS AJUTS PER A PRODUCCIÓ I RECERCA TELENOIKA 2011

 Aquest any s’han presentat 25 projectes pels ajuts Telenoika 2011 i volem agraïr i felicitar a tot*s els artistes i creadors que han participat per l’alt nivell que han tingut les propostes d’aquest any.

El jurat composat per Santi Vilanova, Omar Àlvarez, Sergi Casero i Eduard Llorens fa pública la seva decisió sobre el concurs d’ajuts a la producció i a la recerca de l’Associació Cultural Telenoika 2011.
Hem decidit premiar dos projectes, de manera que finalment ens hem decantat pels següents projectes i amb els ajuts corresponents:

Guanyadors

KINO RAW FLOSSH – Carlos Sánchez Padial i Simón Vialás Fernández // Dotació 2000 euros
Projecte de desenvolupament de codi obert amb Elphel i Blender. +INFO

LaTele.cat – Assemblea per la Comunicació Social // Dotació 2000 euros
Per la millora de la infraestructura telemàtica de gestió de continguts i emissió del canal. +INFO

 

Finalistes

Dance Etude – Itziar Arriaga, Iván Gómez i Cristopher Trapani
HABITO
– Marisol del Pilar Cordero Mondaca, Rafael Ugarteche i Ruben Vandendriessche
KMII. Unpack sonor – Xavi Manzanares i Dgepeto Girault
Minimal primitive – Tatu Guerra
Projecte Kaspar – Marta Banal, Marta Filella, Norto Mendez, Carmen Padró i Gerard Orobitg
Punt vermell Bcn – FunnyGame

Projectes presentats

Arròs runner i Arròs APP banda – Compartir Dóna Gustet
Brainsynch
– Mara Balestrini, Diogo Pata i Giovanni Maffei
Convoi a la fresca – Miguel Ángel Baixauli, Inés G. Clariana i Domingo Mestre
de ego – Paula Guastella
Donostia, San Sebastián – Eneka Mujika
El Mescladís – OTOXO Productions
Entre murs – Àlex Murrull
FADE – A.C. Elèctric
#glitchbeach – MAIXAPtv
hypernoika – Anabell Castañeda i Axel Guillaumet
ISKAT – Tea Guarascio, Claudio Curciotti i Eleonora Trani
Les màquines del temps – Èrika Sànchez i Xavi Esteban
Portable Sound Escape – Roman Torre i Pelayo Méndez
Promoció del reciclatge en entorns escolars – Marc Llucià Lizandra i Roc Itxart Alba.
Psionic – Giovanni Maria Troiano, Josep Cortes i Giovanni Marco Zaccaria
TicTacTicTic – Proyecto EDI asociacion, de Gisela Plasencia Fenollosa
Tu vídeo del dia – Aurora Diago Romero

 

Els criteris en els que s’ha basat el jurat han estat els següents:

-Els projectes estan clarament relacionats amb l’experimentació audiovisual.
-Els projectes aporten novetats en el desenvolupament d’eines audiovisuals obertes.
-Els projectes beneficien a un ampli espectre de la comunitat audiovisual.
-Els projectes estan abordats amb coherència, resolució i capacitat tècnica.

 

Agraïm a tots la participació i esperem poder seguir ajudant a la producció independent.

Barcelona, 7 de novembre de 2011
Jurat dels ajuts Telenoika 2011

(cc) tots els drets generats per aquesta convocatòria seran gestionats amb llicències lliures com Creative Commons.
amb la col·laboració del Co NCA, Consell Nacional de la cultura i les Arts.

Convocatòria 2011:
http://telenoika.net/ajuts2011

Finalistes

Dance Etude – Itziar Arriaga, Iván Gómez i Cristopher Trapani
HABITO – Marisol del Pilar Cordero Mondaca, Rafael Ugarteche i Ruben Vandendriessche
KMII. Unpack sonor – Xavi Manzanares i Dgepeto Girault
Minimal primitive – Tatu Guerra
Punt vermell Bcn – FunnyGame

Projectes presentats

Arròs runner i Arròs APP banda – Compartir Dóna Gustet
Brainsynch – Mara Balestrini, Diogo Pata i Giovanni Maffei
Convoi a la fresca – Miguel Ángel Baixauli, Inés G. Clariana i Domingo Mestre
de ego – Paula Guastella
Donostia, San Sebastián – Eneka Mujika
El Mescladís – OTOXO Productions
Entre murs – Àlex Murrull
FADE – A.C. Elèctric
#glitchbeach – MAIXAPtv
hypernoika – Anabell Castañeda i Axel Guillaumet
ISKAT – Tea Guarascio, Claudio Curciotti i Eleonora Trani
Les màquines del temps – Èrika Sànchez i Xavi Esteban
Portable Sound Escape – Roman Torre i Pelayo Méndez
Projecte Kaspar – Marta Banal, Marta Filella, Norto Mendez, Carmen Padró i Gerard Orobitg
Promoció del reciclatge en entorns escolars – Marc Llucià Lizandra i Roc Itxart Alba.
Psionic – Giovanni Maria Troiano, Josep Cortes i Giovanni Marco Zaccaria
TicTacTicTic – Proyecto EDI asociacion, de Gisela Plasencia Fenollosa
Tu vídeo del dia – Aurora Diago Romero

RESOLUCIÓ DELS AJUTS PER A PRODUCCIÓ I RECERCA TELENOIKA 2011

 Aquest any s’han presentat 25 projectes pels ajuts Telenoika 2011 i volem agraïr i felicitar a tot*s els artistes i creadors que han participat per l’alt nivell que han tingut les propostes d’aquest any.

El jurat composat per Santi Vilanova, Omar Àlvarez, Sergi Casero i Eduard Llorens fa pública la seva decisió sobre el concurs d’ajuts a la producció i a la recerca de l’Associació Cultural Telenoika 2011.
Hem decidit premiar dos projectes, de manera que finalment ens hem decantat pels següents projectes i amb els ajuts corresponents:

Guanyadors

KINO RAW FLOSSH – Carlos Sánchez Padial i Simón Vialás Fernández // Dotació 2000 euros
Projecte de desenvolupament de codi obert amb Elphel i Blender. +INFO

LaTele.cat – Assemblea per la Comunicació Social // Dotació 2000 euros
Per la millora de la infraestructura telemàtica de gestió de continguts i emissió del canal. +INFO

 

Finalistes

Dance Etude – Itziar Arriaga, Iván Gómez i Cristopher Trapani
HABITO
– Marisol del Pilar Cordero Mondaca, Rafael Ugarteche i Ruben Vandendriessche
KMII. Unpack sonor – Xavi Manzanares i Dgepeto Girault
Minimal primitive – Tatu Guerra
Projecte Kaspar – Marta Banal, Marta Filella, Norto Mendez, Carmen Padró i Gerard Orobitg
Punt vermell Bcn – FunnyGame

Projectes presentats

Arròs runner i Arròs APP banda – Compartir Dóna Gustet
Brainsynch
– Mara Balestrini, Diogo Pata i Giovanni Maffei
Convoi a la fresca – Miguel Ángel Baixauli, Inés G. Clariana i Domingo Mestre
de ego – Paula Guastella
Donostia, San Sebastián – Eneka Mujika
El Mescladís – OTOXO Productions
Entre murs – Àlex Murrull
FADE – A.C. Elèctric
#glitchbeach – MAIXAPtv
hypernoika – Anabell Castañeda i Axel Guillaumet
ISKAT – Tea Guarascio, Claudio Curciotti i Eleonora Trani
Les màquines del temps – Èrika Sànchez i Xavi Esteban
Portable Sound Escape – Roman Torre i Pelayo Méndez
Promoció del reciclatge en entorns escolars – Marc Llucià Lizandra i Roc Itxart Alba.
Psionic – Giovanni Maria Troiano, Josep Cortes i Giovanni Marco Zaccaria
TicTacTicTic – Proyecto EDI asociacion, de Gisela Plasencia Fenollosa
Tu vídeo del dia – Aurora Diago Romero

 

Els criteris en els que s’ha basat el jurat han estat els següents:

-Els projectes estan clarament relacionats amb l’experimentació audiovisual.
-Els projectes aporten novetats en el desenvolupament d’eines audiovisuals obertes.
-Els projectes beneficien a un ampli espectre de la comunitat audiovisual.
-Els projectes estan abordats amb coherència, resolució i capacitat tècnica.

 

Agraïm a tots la participació i esperem poder seguir ajudant a la producció independent.

Barcelona, 7 de novembre de 2011
Jurat dels ajuts Telenoika 2011

(cc) tots els drets generats per aquesta convocatòria seran gestionats amb llicències lliures com Creative Commons.
amb la col·laboració del Co NCA, Consell Nacional de la cultura i les Arts.

Convocatòria 2011:
http://telenoika.net/ajuts2011

Finalistes

Dance Etude – Itziar Arriaga, Iván Gómez i Cristopher Trapani
HABITO – Marisol del Pilar Cordero Mondaca, Rafael Ugarteche i Ruben Vandendriessche
KMII. Unpack sonor – Xavi Manzanares i Dgepeto Girault
Minimal primitive – Tatu Guerra
Punt vermell Bcn – FunnyGame

Projectes presentats

Arròs runner i Arròs APP banda – Compartir Dóna Gustet
Brainsynch – Mara Balestrini, Diogo Pata i Giovanni Maffei
Convoi a la fresca – Miguel Ángel Baixauli, Inés G. Clariana i Domingo Mestre
de ego – Paula Guastella
Donostia, San Sebastián – Eneka Mujika
El Mescladís – OTOXO Productions
Entre murs – Àlex Murrull
FADE – A.C. Elèctric
#glitchbeach – MAIXAPtv
hypernoika – Anabell Castañeda i Axel Guillaumet
ISKAT – Tea Guarascio, Claudio Curciotti i Eleonora Trani
Les màquines del temps – Èrika Sànchez i Xavi Esteban
Portable Sound Escape – Roman Torre i Pelayo Méndez
Projecte Kaspar – Marta Banal, Marta Filella, Norto Mendez, Carmen Padró i Gerard Orobitg
Promoció del reciclatge en entorns escolars – Marc Llucià Lizandra i Roc Itxart Alba.
Psionic – Giovanni Maria Troiano, Josep Cortes i Giovanni Marco Zaccaria
TicTacTicTic – Proyecto EDI asociacion, de Gisela Plasencia Fenollosa
Tu vídeo del dia – Aurora Diago Romero

Vols més informació sobre Telenoika i de les seves activitats?

Telenoika

Web de l'Associació Cultural Telenoika:: C/ de la Puríssima Concepció, 9 (Poble Sec) 08004-BARCELONA - NO FIX PHONE NUMBER
(CC BY 3.0) No s'autoritza a cap Entitat de Drets d'Autor a reclamar cap quantitat en el nostre nom.